Team Lists: Round 2 Monaro Colts

Andrew Johns Cup

GSR Wests Tigers v Monaro Colts (Kirkham Park, Camden)

Kick-Off: 12:00pm / Live Stream Available 

GSR Wests Tigers 

1. Rory Muir (Mittagong Lions)
2. Nabill El-Bayeh (Narellan Jets)
3. Salesa Tavui (Western Suburbs)
4. Kieran Cooke (Thirlmere-Tahmoor Roosters)
5. Brayden Antoine (Camden Rams)
6. Poi Togamaga (Campbelltown Collegians)
7. Braden Leigh (Western Suburbs)
8. Steve Mauga (Liverpool Catholic Club)
9. Cooper Smith (Camden Rams)
10. Jackson Hearne (Camden Rams)
11. Ryan Bell (Thirlmere-Tahmoor Roosters)
12. Gian Rapattoni (Narellan Jets)
13. Kavahn Bishop (Ingleburn RSL)

14. Aidan Fisher (Appin Dogs)
15. Fale Alesana (Western Suburbs)
16. David Eccleston (Mittagong Lions)
17. Burt Tukala (Western Suburbs)
18. Ethan Tutt (Thirlmere-Tahmoor Roosters)

Coach: Wayne Azzopardi

Monaro Colts

1. Ashton Naidu (Queanbeyan United)
2.Menker Lowah (Goulburn Juniors)
3.Jayden Young (Moruya Tuross)
4.Mitch Day (Queanbeyan United)
5.Jordan Potter (Valley Dragons)
6.Mitchell Spencer (Woden Weston)
7.Tully Wilton (c) (Narooma Devils)
8.Taine Woodford (Moruya -Tuross)
9.Jake Sasse (Goulburn Juniors)
10.Jack Grant (Moruya -Tuross)
11.Tyson Priestly (West Belconnen)
12.Keanan Ngan-Woo (Valley Dragons)
13.Jack Peppernell (Goulburn Juniors)

14.Ryan Hoare (Queanbeyan United)
15.Remsy Lemisio (Queanbeyan United)
16.Noah Saddler (Woden Weston)
17.Joshua Waters (Crookwell Juniors)
18.Oscar Schmidt (Valley Dragons)

Coach: Brenden Bradley

Laurie Daley Cup

GSR Wests Tigers v Monaro Colts (Kirkham Park, Camden)

Kick-Off: 1:15pm / Live Stream Available 

GSR Wests Tigers 

1. Jacob Poulsen (Liverpool Catholic Club)
2. Clive Haselhuhn (Thirlmere-Tahmoor Roosters)
3. King Isaako (Ingleburn RSL)
4. Freddy Kini (Western Suburbs)
5. Alex Mata’ia (Mt Annan Knights)
6. Jodeci Laumua (Western Suburbs)
7. Ryan Mulvaney (Western Suburbs)
8. Tukaha Kyriacou (Western Suburbs)
9. Steven Dengate (Picton Magpies)
10. Feiloaki Feilaokitohi (Campbelltown Collegians)
11. Brendan Bayliss (Mittagong Lions)
12. Terence Stanley-Silao (Minto Cobras)
13. Elijah Lalacobau (Western Suburbs)

14. Uta Togatuki (Mt Annan Knights)
15. Ryan Wessel (Macarthur Saints)
16. Michael Goggins (Picton Magpies)
17. Bryce Earnshaw (Thirlmere-Tahmoor Roosters)
18. Cameron Oitmann (Camden Rams)

Coach: Jeff Hunt

Monaro Colts

1.Matt Parsons (Narooma Devils)
2.Treigh Stewart (Batemans Bay Tigers)
3.Zane Bijorac (Queanbeyan United)
4.Christian Moss (Goulburn Workers)
5.Cooper O’Connor (Goulburn Workers)
6.Callum Bower-Scott (vc) (Bega Roosters)
7.Jordan Williams (Queanbeyan United)
8.Mitchell Atkinson (c) (Goulburn Workers)
9.Hayden Bradley (Queanbeyan United)
10.Isaac Lanham (Goulburn Workers)
11.Jonah Latu (Queanbeyan Kangaroos)
12.Henry Bruce (Batemans Bay Tigers)
13.James Cahill (Cooma Stallions)

14.Ryan Dodson (Goulburn Workers)
15.Bayley Hitchcock (Queanbeyan Kangaroos)
16.Luke Heckenburg (Queanbeyan Kangaroos)
17.Angus Marshall (Goulburn Workers)
18. Connor Griffiths (Woden Valley Seniors)

Coach: Jason Kelly

CRRL SPONSORS