Monaro Colts Team Lists

Illawarra South Coast Dragons v Monaro Colts (Ron Costello Oval, Shellharbour) – Laurie Daley Cup

Kick-Off: 1:20pm / Live Stream available 

Illawarra South Coast Dragons 

1. Jye Patterson (Thirroul)
2. Alex Lobb (Western Suburbs)
3. Phoenix Ventebua-Finnerty (Western Suburbs)
4. Nelson Sharp (C) (Thirroul)
5. Jay Weaver (Albion Park-Oak Flats)
6. Tyrone Roberts (Dapto)
7. Billy Hayburn (Berry-Shoalhaven Heads)
8. Clive Brett (Collegians)
9. Jack Owens (Dapto)
10. Trent Griffiths (Thirroul)
11. Toby Boothroyd (Thirroul)
12. Charlie Parrish (C) (Berry-Shoalhaven Heads)
13. Ky Sims (Berry-Shoalhaven Heads)
14. Giovanni Nassau (Western Suburbs)
15. Bayden Gobb (Dapto)
16. William Webb (Kiama)
17. Fletcher Blackett (Berkeley)
18. Drever Burdis (Collegians)
19. Braith Lawrence-Foye (Western Suburbs)
20. Joshua Martin (Thirroul)

Coach: Glenn Buffolin

Monaro Colts

1. Tristan Eldridge (Queanbeyan United)
2. Ashton Naidu (Queanbeyan United)
3. Linkin Bradley (Queanbeyan United)
4. Adam Barlow (Goulburn)
5. Earldric Pehara (Gungahlin)
6. Wez Alexander (Tuggeranong Valley)
7. Connor Williams (Queanbeyan United)
8. Jack Grant (Moruya)
9. Hayden Bradley (Queanbeyan United)
10. Brad Buckley (C) (Queanbeyan United)
11. Neueli Mariner (Queanbeyan United)
12. Willie Delamere (Queanbeyan United)
13. Jack Peppernell (Goulburn)
14. Zane Thomson (Woden)
15. Noah Saddler (Cooma)
16. Kane Smith (Woden)
17. Ryan Longhurst (Queanbeyan Blues)
18. Fred Griffiths (Tuggeranong Valley)
19. Jack Colovatti (Queanbeyan United)

Coach: Jason Kelly

 

Illawarra South Coast Dragons v Monaro Colts (Ron Costello Oval, Shellharbour) – Andrew Johns Cup

Kick-Off: 12:00pm / Live Stream available 

Illawarra South Coast Dragons 

1. Sam Fitzpatrick (Milton-Ulladulla)
2. Nathan Mesinez (Berkeley)
3. Joseph Nelson (Berry-Shoalhaven Heads)
4. Jarvis Austin (Shellharbour)
5. James McCelland (Dapto)
6. Kaleb Stewart (Culburra)
7. Billy Cooke (C) (Thirroul)
8. Jack McKechnie (Berry-Shoalhaven Heads)
9. Keith Gatt (Warilla)
10. Salvatore Gattuso (Milton-Ulladulla)
11. Jonah Longbottom (St Georges Basin)
12. Reece Penno (Corrimal)
13. Ryan Couchman (Thirroul)
14. Quinton Tafua (Berkeley)
15. Richard Hall (Collegians)
16. Bailey Hayman (Dapto)
17. Jackson Rowntree (Berkeley)
18. Kyle Sackley (St Georges Basin)
Coach: Cameron Thurgate

Monaro Colts

1. Ty Dowdle (C) (Tathra)
2. Connor Harrison (Valley Dragons)
3. Kurt Zideluns (Narooma)
4. Reagan Hurley (Bombala)
5. Elia Georgievski (Gungahlin)
6. Jackson Gilbert (Valley Dragons)
7. Mitch Evans (Queanbeyan)
8. Jake Boland (Valley Dragons)
9. Cody McCallum (Goulburn)
10. Nicholas Navarro (Valley Dragons)
11. Damien Chamberlain (Goulburn)
12. Keegan Kenny (Gungahlin)
13. Bradley Terry (Valley Dragons)
14. Jacob Leahey (Valley Dragons)
15. Sam Azzopardi (Valley Dragons)
16. Lachlan Turner (Goulburn)
17. Jack McDougall (Valley Dragons)
18. Joshua Latham (Goulburn)
19. Liam Henry (Batemans Bay)

Coach: Brenden Bradley

CRRL SPONSORS