Monaro Colts Team Lists

Monaro Colts v GSR Wests Tigers (Bega Recreation Ground) – Andrew Johns Cup

Kick-Off: 1:25pm / Live Stream available 

Monaro Colts

1. Ty Dowdle (Tathra)
2. Connor Harrison (Valley Dragons)
3. Kurt Zideluns (Narooma)
4. Reagan Hurley (Bombala)
5. Elia Georgievski (Gungahlin)
6. Jackson Gilbert (Valley Dragons)
7. Mitch Evans (Queanbeyan United)
8. Jake Boland (Valley)
9. Cody McCallum (Goulburn Juniors)
10. Nicholas Navarro (Valley Dragons)
11. Damien Chamberlain (Goulburn Juniors)
12. Keegan Kenny (Gungahlin)
13. Bradley Terry (Valley Dragons)
14. Jacob Leahey (Valley Dragons)
15. Sam Azzopardi (Valley Dragons)
16. Lachlan Turner (Goulburn Juniors)
17. Jack McDougall (Crookwell)
18. Joshua Latham (Goulburn Juniors)

Coach: Brenden Bradley

GSR Wests Tigers 

1. Braydon Wickey (East Campbelltown)
2. Braiden Timmer (Appin)
3. Jack Smith (Camden)
4. Jack Howe (Campbelltown Warriors)
5. James Moa (Campbelltown City)
6. Emmanuel Kandidakis (Campbelltown City)
7. Lochlann Davies (C) (East Campbelltown)
8. Christopher Eisenhuth (Mt Annan)
9. Tobin Eade (East Campbelltown)
10. Christian Loleni (Eaglevale St Andrews)
11. Bradley Bishop (East Campbelltown)
12. Masei Tavui (Ingleburn RSL)
14. Filemu Logai-Lusiano (East Campbelltown)
15. Chris Sydenham (Campbelltown Warriors)
16. Cooper Bridge (Appin)
17. Emmitt Carlile (Camden)
18. Ethan Bird (Mittagong)
19. James Davey (Camden)

Coach: Nathan Lakeman

Monaro Colts v GSR Wests Tigers (Bega Recreation Ground) – Laurie Daley Cup

Kick-Off: 2:40pm / Live Stream available 

Monaro Colts

1. Tristan Eldridge (Queanbeyan United)
2. Ashton Naidu (Queanbeyan United)
3. Linkin Bradley (Queanbeyan United)
4. Adam Barlow (Goulburn Workers)
5. Menker Lowah (Goulburn Juniors)
6. Zane Thomson (Woden)
7. Connor Williams (Queanbeyan United)
8. Jack Grant (Moruya)
9. Hayden Bradley (Queanbeyan United)
10. Brad Buckley (Queanbeyan United)
11. Neuli Mariner (Queanbeyan United)
12. Willie Delamere (Queanbeyan United)
13. Jack Peppernell (Goulburn Juniors)
14. Fred Griffiths (Tuggeranong Valley)
15. Noah Saddler (Cooma)
16. Kane Smith (Woden)
17. Ryan Longhurst (Queanbeyan Blues)
18. Jack Godfrey (Narooma)

Coach: Jason Kelly

GSR Wests Tigers 

1. Kayden Fox (C) (Liverpool Catholic Club)
2. Salesa Tavui (Ingleburn RSL)
3. Luke Cowley (Campbelltown Collegians)
4. James Burley (The Oaks)
5. Marley Barrett (Warragamba)
6. Maverick Bantin (Liverpool Catholic Club)
7. Bailey Varga (Mittagong)
8. Che Te Rangi (Ingleburn RSL)
9. Cooper Smith (Camden)
10. Jack Collins (Mittagong)
11. Vince Romeo (Thirlmere-Tahmoor)
12. Gian Rapattoni (Narellan)
13. Thomas Chanter (Camden)
14. Elijah Lalakabau (Campbelltown Collegians)
15. Adam Zahra (Liverpool Catholic Club Raiders)
16. Ethan Tutt (Thirlmere-Tahmoor)
17. Jackson Parker (Appin)
18. Fale Alesana (Campbelltown Collegians)
19. Rua Hona (Campbelltown Collegians)
20. Chris Tuifua (Liverpool Catholic Club)

Coach: Wayne Azzopardi

 

 

Photo: Tracey Sigmund

CRRL SPONSORS