Round 3 – Best & Fairest Votes

Here are the top ten players in each grade after Round 3.

Blumers Lawyers Canberra Raiders Cup First Grade

Nicholas CORNISH Goulburn Workers Bulldogs 5
Jake WHEELER Queanbeyan Blues 4
Connor MASSEN Tuggeranong Bushrangers 4
Brent CRISP West Belconnen Warriors 4
James AUBUSSON Goulburn Workers Bulldogs 3
Jarrad KENNEDY Tuggeranong Bushrangers 3
David FAAETEETE Yass Magpies 3
James DESAXE Woden Valley Rams 3
Tre WILLIAMS Queanbeyan Kangaroos First Grade 3
Bryan CRONAN Queanbeyan Kangaroos First Grade 3

Blumers Lawyers Canberra Raiders Cup Reserve Grade

 

Matthew WICKS Goulburn Workers Bulldogs 6
Rhys ELTON Queanbeyan Kangaroos Reserve Grade 5
Kayne TAWS Woden Valley Rams 3
Destiny KALOLO West Belconnen Warriors 3
Reuben OLAH Yass Magpies 3
Cameron GUIHOT Tuggeranong Bushrangers 3
Christopher RAWLINSON Yass Magpies 3
Brent CRISP West Belconnen Warriors 3
Jackson MCDONALD Woden Valley Rams 3
Samiuela TAHOLO Queanbeyan Blues 3

Specsavers CRC Ladies League Tag

D’arcy SCHOFIELD Queanbeyan Blues 3
Sarah CARTER West Belconnen Warriors 3
Shannon WRIGHT Yass Magpies 3
Maria POSANTZIS Woden Valley Rams 3
Keesha KAPEA West Belconnen Warriors 3
Tijana ZDRAVEVSKA Yass Magpies 3
Claire HATELY Goulburn Workers Bulldogs 3
Ieasha WILLIAMS Belconnen United Sharks 3
Hollie Massey Yass Magpies 3
Katie SLATER West Belconnen Warriors 2

Blumers Lawyers Under 19’s

Max FLACK Goulburn Workers Bulldogs 6
Blake MORSCHEL North Canberra Bears 5
Mathew PARSONS Queanbeyan Blues 5
Bailey LANHAM Goulburn Workers Bulldogs 3
Jayden CUTTING Harden Boorowa 3
Scott Swanson Woden Valley Rams 3
Luke CUMMINS Crookwell Green Devils 3
Willie Delamere Queanbeyan Blues 3
David LYNCH North Canberra Bears 3
Christian MOSS Goulburn Workers Bulldogs 2

Blumers Lawyers George Tooke Shield

Christopher THORLEY North Canberra Bears 5
Lincoln BLISSETT UC Grizzlies 5
Benjamin PICKER Crookwell Green Devils 4
Luke BROWN Harden Hawks 4
James FANDERLINDEN Harden Hawks 3
Johnathan POUONO Harden Hawks 3
Jamie MORGAN Boomanulla Raiders 3
Michael HINDS Boorowa Rovers 3
Joseph CUMMINS Crookwell Green Devils 3
Bradley LAURENT Bungendore Tigers 3

Specsavers GTS Ladies League Tag

Georgia SMITH Harden Hawkettes 7
Emma JAMES Harden Hawkettes 7
Megan BAYLEY Gunning Rooetts 4
Ellen SHOOBERT Bungendore Tigerettes 4
Holly Uhr UC Grizzlies 4
Ellie MCGEECHAN Crookwell She Devils 3
Heidi CHUDLEIGH Crookwell She Devils 3
Charley ROLLESTON-COLLIER Boorowa Roverettes 3
Taylor HOLGATE North Canberra Bears 3
Erin DALLEY UC Grizzlies 3

CRRL SPONSORS