Round 5 Best & Fairest Leaderboards

The Round 5 Best & Fairest Votes have been allocated and here are the updated leaderboards across all senior grades, including the Under 18 Girls.

Blumers Lawyers CRC First Grade

Jake WHEELER Queanbeyan Blues 6
Joshua MITCHELL Tuggeranong Bushrangers 6
Aidan WOODS Queanbeyan Blues 5
Nicholas CORNISH Goulburn Workers Bulldogs 5
Mitchell CORNISH Goulburn Workers Bulldogs 5
Connor MASSEN Tuggeranong Bushrangers 4
Brent CRISP West Belconnen Warriors 4
Bradley MARTIN Woden Valley Rams 4
Atunaisa TUPOU Yass Magpies 4
Samual BRAMICH Gungahlin Bulls 3

Blumers Lawyers CRC Reserve Grade

Matthew WICKS Goulburn Workers Bulldogs 7
Bayley GRAHAM West Belconnen Warriors 6
Jesse LACEY Goulburn Workers Bulldogs 5
Rhys ELTON Queanbeyan Kangaroos 5
Scott KALSBEEK Queanbeyan Blues 5
Jackson MCDONALD Woden Valley Rams 4
Reuben OLAH Yass Magpies 4
Mitchell SULLIVAN Queanbeyan Kangaroos 4
Brent CRISP West Belconnen Warriors 3
Trent HOLLAND Queanbeyan Blues 3

Specsavers CRC Ladies League Tag

Sarah CARTER West Belconnen Warriors 6
Caitlin TURNBULL Gungahlin Bulls 6
Keesha KAPEA West Belconnen Warriors 4
Kody-Leigh HIRST Queanbeyan Blues 4
D’arcy SCHOFIELD Queanbeyan Blues 3
Shannon WRIGHT Yass Magpies 3
Maria POSANTZIS Woden Valley Rams 3
Kate THOMPSON Goulburn Workers Bulldogs 3
Tijana ZDRAVEVSKA Yass Magpies 3
Claire HATELY Goulburn Workers Bulldogs 3

 

Blumers Lawyers Under 19’s

Max FLACK Goulburn Workers Bulldogs 10
Blake MORSCHEL North Canberra Bears 5
Angus MARSHALL Goulburn Workers Bulldogs 5
Mathew PARSONS Queanbeyan Blues 5
Jayden CUTTING Harden Boorowa 3
Scott Swanson Woden Valley Rams 3
Bailey LANHAM Goulburn Workers Bulldogs 3
Jayden GINDERS Yass Magpies 3
Soonafai TUIFELASAI Queanbeyan Blues 3
Willie Delamere Queanbeyan Blues 3

Specsavers Katrina Fanning Shield

Hollie Massey Yass Magpies 6
Jacinta WILLIAMS Queanbeyan Blues 5
Madeline BURTON Boomanulla Buffaloes 3
Tara MCGRATH-WEST Harden Hawks 3
Nirvana NGAN-WOO Valley Dragons Womens 2
Logan DAVIS Yass Magpies 2
Amanda KYBURZ Boomanulla Buffaloes 2
Mellissa INGS Harden Hawks 2
Hannah PHILLIS Harden Hawks 1
Gabrielle SUCKLING Yass Magpies 1

Blumers Lawyers George Tooke Shield

Christopher THORLEY North Canberra Bears 8
Alexander RODHAM Bungendore Tigers 7
Benjamin PICKER Crookwell Green Devils 6
Bradley LAURENT Bungendore Tigers 5
Lincoln BLISSETT UC Grizzlies 5
Luke BROWN Harden Hawks 4
Jamie MORGAN Boomanulla Raiders 4
Austin POWER Boorowa Rovers 4
Malcolm TIMBERY-THORNTON North Canberra Bears 4
Peter ADAM Binalong Brahmans 4

Specsavers GTS Ladies League Tag

Georgia SMITH Harden Hawkettes 7
Emma JAMES Harden Hawkettes 7
Jessica O’ROURKE Bungendore Tigerettes 6
Megan BAYLEY Gunning Rooetts 5
Ellen SHOOBERT Bungendore Tigerettes 4
Annie CROKER Crookwell She Devils 4
Holly Uhr UC Grizzlies 4
Ellie MCGEECHAN Crookwell She Devils 3
Bulou BARAVILALA UC Grizzlies 3
Isobel IFFLAND MIHAICH Bungendore Tigerettes 3

 

Specsavers Under 18 Girls

Krystyana HARIDEMOS Gungahlin Bulls U18 Girls 6
Zali WAIHAPE Tuggeranong Buffaloes U18 Girls 4
Hayley LIDDLE West Belconnen U18 Girls 3
Madyson TOOTH Goulburn Stockmen U18 Girls 3
Sarah STANFORD Cooma Colts U18 Girls 2
Taysha-Lee CAMPBELL Gungahlin Bulls U18 Girls 2
Klaudia OSZTRENKOVICS Gungahlin Bulls U18 Girls 2
Ashley CARTER West Belconnen U18 Girls 2
Grace MARTIN Tuggeranong Buffaloes U18 Girls 2
Rhelisha ROBERTS Tuggeranong Buffaloes U18 Girls 1

CRRL SPONSORS