Round 6 Best & Fairest Leaderboards

The votes have been counted and the leaderboards adjusted as the Best & Fairest points from Round 6 have been finalised.

Blumers Lawyers CRC First Grade

Brent CRISP West Belconnen Warriors 7

Joshua MITCHELL Tuggeranong Bushrangers 7

Nicholas CORNISH Goulburn Workers Bulldogs 6

Lincoln WITHERS Woden Valley Rams 6

Jake WHEELER Queanbeyan Blues 6

Aidan WOODS Queanbeyan Blues 5

Mitchell CORNISH Goulburn Workers Bulldogs 5

Zachary PATCH Queanbeyan Blues 4

Blake ROBINSON Gungahlin Bulls 4

Connor MASSEN Tuggeranong Bushrangers 4

 

Blumers Lawyers CRC Reserve Grade

Matthew WICKS Goulburn Workers Bulldogs 7

Bayley GRAHAM West Belconnen Warriors 6

Jesse LACEY Goulburn Workers Bulldogs 5

Samiuela TAHOLO Queanbeyan Blues 5

Jesse TAWS Woden Valley Rams 5

Rhys ELTON Queanbeyan Kangaroos 5

Scott KALSBEEK Queanbeyan Blues 5

Jackson MCDONALD Woden Valley Rams 4

Zachary SINGH Belconnen United Sharks 4

Reuben Olah Yass Magpies 4

 

Specsavers CRC Ladies League Tag

Sarah CARTER West Belconnen Warriors 9

Kody-Leigh HIRST Queanbeyan Blues 7

Caitlin TURNBULL Gungahlin Bulls 6

Maria POSANTZIS Woden Valley Rams 6

Hollie Massey Yass Magpies 5

Keesha KAPEA West Belconnen Warriors 4

Renee NORGROVE Woden Valley Rams 4

Kate THOMPSON Goulburn Workers Bulldogs 3

D’arcy SCHOFIELD Queanbeyan Blues 3

Shannon WRIGHT Yass Magpies 3

Michelle SERA Yass Magpies 3

 

Blumers Lawyers Under 19’s

Max FLACK Goulburn Workers Bulldogs 13

Angus MARSHALL Goulburn Workers Bulldogs 6

Blake MORSCHEL North Canberra Bears 5

Mathew PARSONS Queanbeyan Blues 5

Austin POWER Harden Boorowa 4

Luke CUMMINS Crookwell Green Devils 4

Jayden CUTTING Harden Boorowa 3

Scott Swanson Woden Valley Rams 3

Bailey LANHAM Goulburn Workers Bulldogs 3

Jayden GINDERS Yass Magpies 3

 

Specsavers Katrina Fanning Shield

Hollie Massey Yass Magpies 6

Madeline BURTON Boomanulla Buffaloes 6

Tara MCGRATH-WEST Harden Hawks 6

Jacinta WILLIAMS Queanbeyan Blues 5

Amanda KYBURZ Boomanulla Buffaloes 4

Monique HIGGINS Bidgee Bulls 3

Maddison DOUVEN Harden Hawks 2

Nirvana NGAN-WOO Valley Dragons Womens 2

Logan DAVIS Yass Magpies 2

Mellissa INGS Harden Hawks 2

 

Blumers Lawyers George Tooke Shield

Christopher THORLEY North Canberra Bears 11

Alexander RODHAM Bungendore Tigers 7

Benjamin PICKER Crookwell Green Devils 6

Luke BROWN Harden Hawks 6

Zach Smith Bungendore Tigers 6

Peter ADAM Binalong Brahmans 6

Michael HINDS Boorowa Rovers 5

Bradley LAURENT Bungendore Tigers 5

Lincoln BLISSETT UC Grizzlies 5

Andrew Burns Boorowa Rovers 4

 

Specsavers GTS Ladies League Tag

Emma JAMES Harden Hawkettes 10

Georgia SMITH Harden Hawkettes 7

Jessica O’ROURKE Bungendore Tigerettes 6

Heidi CHUDLEIGH Crookwell She Devils 6

Megan BAYLEY Gunning Rooetts 5

Ellen SHOOBERT Bungendore Tigerettes 4

Annie CROKER Crookwell She Devils 4

Holly Uhr UC Grizzlies 4

Kaitlyn BINK North Canberra Bears 4

Ellie MCGEECHAN Crookwell She Devils 3

 

Specsavers Under 18 Girls

Krystyana HARIDEMOS Gungahlin Bulls U18 Girls 6

Zali WAIHAPE Tuggeranong Buffaloes U18 Girls 4

Charli HENDERSON Yass Magpies U18 Girls 3

Anjellina MALAMA Gungahlin Bulls U18 Girls 3

Hayley LIDDLE West Belconnen U18 Girls 3

Madyson TOOTH Goulburn Stockmen U18 Girls 3

Klaudia OSZTRENKOVICS Gungahlin Bulls U18 Girls 2

Krystal BLACKWELL Goulburn Stockmen U18 Girls 2

Sarah STANFORD Cooma Colts U18 Girls 2

Taysha-Lee CAMPBELL Gungahlin Bulls U18 Girls 2

CRRL SPONSORS