Round 8 Best & Fairest Leaderboards

The votes have been counted and the leaderboards adjusted as the Best & Fairest points from Round 8 have been finalised.

Blumers Lawyers CRC First Grade

Joshua MITCHELL Tuggeranong Bushrangers 10

Nicholas CORNISH Goulburn Workers Bulldogs 8

Mitchell CORNISH Goulburn Workers Bulldogs 8

Brent CRISP West Belconnen Warriors 7

Lincoln WITHERS Woden Valley Rams 6

Harrison VAN DARTEL Woden Valley Rams 6

Jake WHEELER Queanbeyan Blues 6

Aidan WOODS Queanbeyan Blues 5

Atunaisa TUPOU Yass Magpies 5

Zachary PATCH Queanbeyan Blues 4

Blumers Lawyers CRC Reserve Grade

Matthew WICKS Goulburn Workers Bulldogs 10

Samiuela TAHOLO Queanbeyan Blues 10

Rhys ELTON Queanbeyan Kangaroos 10

Jesse TAWS Woden Valley Rams 8

Jackson MCDONALD Woden Valley Rams 6

Christopher RAWLINSON Yass Magpies 6

Cody SMITH Gungahlin Bulls 6

Bayley GRAHAM West Belconnen Warriors 6

Jesse LACEY Goulburn Workers Bulldogs 5

Nicolas GRANT Queanbeyan Kangaroos 5

Specsavers CRC Ladies League Tag

Sarah CARTER West Belconnen Warriors 15

Kody-Leigh HIRST Queanbeyan Blues 7

Maria POSANTZIS Woden Valley Rams 6

Caitlin TURNBULL Gungahlin Bulls 6

Tijana ZDRAVEVSKA Yass Magpies 6

Claire HATELY Goulburn Workers Bulldogs 6

Renee NORGROVE Woden Valley Rams 5

Hollie Massey Yass Magpies 5

Katie SLATER West Belconnen Warriors 4

Jessica ANTONY Goulburn Workers Bulldogs 4

Blumers Lawyers Under 19s

Max FLACK Goulburn Workers Bulldogs 13

Angus MARSHALL Goulburn Workers Bulldogs 6

Blake MORSCHEL North Canberra Bears 5

Austin POWER Harden Boorowa 5

Mathew PARSONS Queanbeyan Blues 5

Luke CUMMINS Crookwell Green Devils 4

Bailey LANHAM Goulburn Workers Bulldogs 3

Jayden GINDERS Yass Magpies 3

Soonafai TUIFELASAI Queanbeyan Blues 3

James ATONIO Queanbeyan Blues 3

Specsavers Katrina Fanning Shield

Jacinta WILLIAMS Queanbeyan Blues 8

Tara MCGRATH-WEST Harden Hawks 7

Monique HIGGINS Bidgee Bulls 6

Hollie Massey Yass Magpies 6

Madeline BURTON Boomanulla Buffaloes 6

Nirvana NGAN-WOO Valley Dragons Womens 4

Amanda KYBURZ Boomanulla Buffaloes 4

Ahlivia INGRAM Valley Dragons Womens 3

Kody-Leigh HIRST Queanbeyan Blues 3

Jenna COOKE Yass Magpies 3

 

Specsavers Under 18 Girls

Krystyana HARIDEMOS Gungahlin Bulls U18 Girls 6

Zali WAIHAPE Tuggeranong Buffaloes U18 Girls 4

Hayley LIDDLE West Belconnen U18 Girls 3

Madyson TOOTH Goulburn Stockmen U18 Girls 3

Charli HENDERSON Yass Magpies U18 Girls 3

Anjellina MALAMA Gungahlin Bulls U18 Girls 3

Sarah STANFORD Cooma Colts U18 Girls 2

Taysha-Lee CAMPBELL Gungahlin Bulls U18 Girls 2

Klaudia OSZTRENKOVICS Gungahlin Bulls U18 Girls 2

Krystal BLACKWELL Goulburn Stockmen U18 Girls 2

Blumers Lawyers George Tooke Shield

Christopher THORLEY North Canberra Bears 11

Jamie MORGAN Boomanulla Raiders 8

Bradley LAURENT Bungendore Tigers 8

Andrew Burns Boorowa Rovers 7

Alexander RODHAM Bungendore Tigers 7

Benjamin PICKER Crookwell Green Devils 6

Luke BROWN Harden Hawks 6

Zach Smith Bungendore Tigers 6

Peter ADAM Binalong Brahmans 6

Michael HINDS Boorowa Rovers 5

Specsavers GTS Ladies League Tag

Emma JAMES Harden Hawkettes 12

Georgia SMITH Harden Hawkettes 10

Jessica O’ROURKE Bungendore Tigerettes 8

Heidi CHUDLEIGH Crookwell She Devils 6

Amie DEKANTIOS North Canberra Bears 6

Annie CROKER Crookwell She Devils 5

Megan BAYLEY Gunning Rooetts 5

Tara MCGRATH-WEST Harden Hawkettes 4

Ellen SHOOBERT Bungendore Tigerettes 4

Holly Uhr UC Grizzlies 4

CRRL SPONSORS